Piątek, 27 stycznia 2023r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

„Złote” i „Srebrne” szkoły powiatu oleskiego

Po raz kolejny Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie znalazło się wśród najlepszych techników w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.

Ranking perspektywy powiat oleski

W kategorii techników w Rankingu Perspektyw tytuł „Złotej” Szkoły 2023 uzyskało Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie, które znalazło się w gronie stu najlepszych techników w Polsce (49 miejsce w kraju i 4 miejsce w województwie). Natomiast srebrną tarczę zdobyło Technikum w Zespole Szkół w Dobrodzieniu (6 miejsce w województwie, 163 w kraju). 


Tytuł „Srebrnej” Szkoły 2023 w kategorii liceów zdobyły: Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie (7 miejsce w województwie) i I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce (10 miejsce w województwie).


W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 przeanalizowane zostały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących spośród 2200 i 1185 techników spośród 1745. Pod uwagę wzięto dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia, to znaczy maturę w maju 2022 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.


W odniesieniu do liceów kryteria Rankingu 2023 to:

  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 procent), 
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 procent),
  • sukcesy w olimpiadach (25 procent. 

W kategorii liceów uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.


Kryteria Rankingu 2023 dla techników: 

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20 procent), 
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 procent), 
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 procent),
  • wyniki egzaminu zawodowego (30 procent).Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).