Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r. | Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Pokaż menu

Zespół Szkół w Oleśnie zakwalifikowany do uczestnictwa w “Programie CYBER.MIL z KLASĄ”

Zespół Szkół w Oleśnie zakwalifikowany do uczestnictwa w "Programie CYBER.MIL z KLASĄ"

Zespół Szkół w Oleśnie jako jedna z 16 szkół z całej Polski utworzy pilotażowy kierunek

"CYBER.MIL z klasą"skanowanie0001.jpeg

Program polega na utworzeniu i prowadzeniu w szkołach ponadpodstawowych - w formie eksperymentu pedagogicznego - klas o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne".

Czego nauczy

"CYBER.MIL z klasą" prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów - nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Cel programu

Celem głównym programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów do korpusów osobowych kadry zawodowej i naukowej Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

 

 

 
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).