Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie bez barier architektonicznych

We wtorek, 27 września 2022 r., Starosta Oleski Roland Fabianek wraz z Dyrektorem Oddziału Opolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukaszem Żmudą, prezes Towarzystwa Pomocy Ludziom w Oleśnie Małgorzatą Jezelą oraz uczestnikami i pracownikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleśnie uczestniczył w oddaniu do użytku nowej platformy pionowej do przewozu osób niepełnosprawnych.

Podopieczni i wychowawcy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleśnie z zaproszonymi gośćmi


Zakup i montaż nowej platformy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Oleśnie były możliwe dzięki pozyskanym przez Powiat Oleski środkom PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Złożony przez Towarzystwo Pomocy Ludziom w Oleśnie projekt pn. „Likwidacja barier architektonicznych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Oleśnie” uzyskał z PFRON dofinansowanie w wysokości 76 tys., wartość całego projektu wyniosła 101 445,11 zł . Nowa platforma jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.


Dzięki realizacji projektu zlikwidowana została w Warsztacie jedyna bariera architektoniczna. Teraz wszyscy podopieczni placówki, a w szczególności osoby z niepełnosprawnością ruchową, mogą bezpiecznie przemieszczać się w obrębie dwóch kondygnacji i swobodnie korzystać z pracowni terapeutycznych znajdujących się zarówno na parterze, jak i w piwnicy.


Wtorkowe wydarzenie było okazją do spotkania Dyrektora Oddziału Opolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukasza Żmudy i Starosty Oleskiego Rolanda Fabianka z uczestnikami i pracownikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleśnie oraz zwiedzenia funkcjonujących w placówce pracowni terapeutycznych.


W ramach tej edycji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” zakończone zostały także dwa inne projekty realizowane przez Prowincję Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach, na które Powiat Oleski pozyskał ze środków PFRON dofinansowanie w wysokości 113 863 zł, wartość obu projektów to 172 829 zł. Udział w programie pozwolił na zakupienie dla Warsztatów nowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, mikrobusu oraz sprzętu rehabilitacyjnego do pracowni ruchu i sportu.  


Aktualnie kończy się realizacja projektu złożonego przez Gminę Radłów, który dotyczy zakupu mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Na ten cel Powiat Oleski pozyskał z PFRON dofinasowanie w wysokości 86 278,03 zł. Zakupiony samochód będzie służył do przewozu osób z niepełnosprawnościami do placówek służących rehabilitacji, które znajdują się poza terenem gminy Radłów.


 

Zdjęcia (7)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).