Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

W Oleśnie powstanie Krajowe Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych

W czwartek, 20 lipca 2023 r., Starosta Oleski Roland Fabianek uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę w Oleśnie Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych.

Podpisanie umowy na budowę w Oleśnie Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych

Powstanie w Oleśnie Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych to inicjatywa Zgromadzenia Związku Powiatowo-Gminnego „Samorządy Ziemi Oleskiej”, które w marcu br. podjęło uchwałę o realizacji i finansowaniu wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych". Przedstawiciele Powiatu Oleskiego oraz gmin partnerskich tworzących Związek – Gminy Olesno, Gminy Gorzów Śląski, Gminy Radłów oraz Gminy Zębowice – zdecydowali, że liderem projektu będzie Gmina Olesno.
 
Umowę na budowę Centrum Szkolenia podpisali: prezes Zarządu Związku Powiatowo-Gminnego „Samorządy Ziemi Oleskiej” Sylwester Lewicki i Łukasz Obrusznik, członek zarządu firmy Adamietz Sp. z o.o. ze Strzelec Opolskich, która jest wykonawcą przedsięwzięcia.
 
Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych powstanie w Oleśnie przy ul. Wachowskiej, w sąsiedztwie stadionu i pływalni. W trzykondygnacyjnym budynku znajdą się sale wykładowe i treningowe oraz część hotelowa i zaplecze gastronomiczne. Budowa Centrum ma potrwać 18 miesięcy i będzie kosztować niemal 25 mln zł, z czego ponad 16 mln zł to dotacja przyznana z Rządowego Funduszu Polski Ład. W Centrum odbywać się będą kompleksowe szkolenia przede wszystkim dla strażaków ochotniczych straży pożarnych oraz innych służb mundurowych.
 
W podpisaniu umowy uczestniczyli również: Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa i przedstawiciele gmin partnerskich Związku Powiatowo-Gminnego „Samorządy Ziemi Oleskiej”: Burmistrz Gorzowa Śląskiego Rafał Kotarski, Wójt Gminy Radłów Włodzimierz Kierat, Wójt Gminy Zębowice Waldemar Czaja.
Czwartkową uroczystość zakończyło zakopanie kapsuły czasu z podpisanym aktem erekcyjnym na placu budowy Krajowego Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych w Oleśnie.
 
W trakcie spotkania przekazane zostały także nowe mundury bojowe dla kilkudziesięciu jednostek OSP z województwa opolskiego.
 

Zdjęcia (23)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).