Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Święto nauczycieli i uczniów w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim

19 października, 2022

Wtorek, 18 października 2022 r., w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim był dniem szczególnym zarówno dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, jak i uczniów szkoły. W sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim

W akademii oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli Starosta Oleski Roland Fabianek oraz Wicestarosta Stanisław Belka. Wszystkich obecnych przywitał dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim Bogusław Łazik, który podkreślił, że w roku szkolnym 2022/2023 utworzono dwie klasy, do których łącznie przyjęto ponad 60 uczniów oraz otwarty został nowy kierunek - Technikum Spawalnictwa. W dalszej części swojego wystąpienia dyrektor przekazał wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wspólnie z wicedyrektor Izabelą Błaszczyk wręczył okolicznościowe nagrody wyróżniającym się nauczycielom.


Kolejnym punktem akademii była część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Następnie, zgodnie z tradycją szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Ostatnia część wtorkowej akademii to prezentacja poszczególnych kierunków nauczania, którą w barwny i humorystyczny sposób przygotowali pierwszoklasiści.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty i słodkie upominki. 
 

Zdjęcia (10)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).