Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Spotkanie informacyjne dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów

W środę, 10 kwietnia 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się spotkanie informacyjne adresowane do osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i ich opiekunów.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

W spotkaniu uczestniczyli: Powiatowy Rzecznik Konsumentów, przedstawiciele Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Komendy Powiatowej Policji i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
 
Podczas spotkania omawiane były m.in. zagadnienia dotyczące ochrony praw konsumentów, ulg i uprawień podatkowych, które przysługują osobom fizycznym z tytułu niepełnosprawności. Przedstawione zostały także informacje dotyczące świadczenia wspierającego, jak również bezpieczeństwa w sieci i w miejscu zamieszkania. Ponadto obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się o zadaniach realizowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnie.
 
Foto: PCPR Olesno
 

Zdjęcia (4)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).