Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy !

Starostwo w Oleśnie / Google Maps Starostwo w Oleśnie / Google Maps

Rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy !

W dniu 18 grudnia 2020 r. rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy. Jego organizatorami byli: Publiczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Oleśnie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie, a honorowym patronem Starosta Oleski.

            Ta edycja konkursu przeznaczona była dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, a w jej ramach zespoły uczniów przygotowywały wnioski na dotację do rozpoczynanej działalności gospodarczej oraz prezentowały krótki film reklamujący dane przedsięwzięcie lub reklamujące produkty powstającej firmy.

            Z uwagi na sytuację związaną z pandemią dostarczenie prac konkursowych oraz pracę komisji konkursowej zorganizowano zdalnie, przy pomocy dostępnych narzędzi elektronicznych(e-mail, internet). Konkurs był sporym wyzwaniem dla startujących uczniów oraz ich opiekunów, gdyż w dobie „nauki zdalnej” kontakt pomiędzy członkami zespołów był bardzo utrudniony. Dlatego też wyzwanie to podjęły tylko cztery szkoły.

            W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele organizatorów konkursu wspomagani przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Oleśnie, Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie oraz Rudnickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

 

A oto ostateczne wyniki:

 

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Praszce.

Drugie miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół w Oleśnie.

Trzecie miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Czwarte miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół w Dobrodzieniu.

 

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

            Nagrody dla uczestników konkursu organizatorzy wręczą po feriach. W tym celu skontaktują się z każdą szkołą aby omówić, zgodny z zasadami bezpieczeństwa, sposób wręczenia nagród.

 

W imieniu Organizatorów oraz Komisji Konkursowej:

 

Maciej Flank - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).