Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

„Program wyrównywania różnic między regionami III” w powiecie oleskim

25 października, 2022

W tegorocznej edycji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansuje dwa projekty zgłoszone przez Powiat Oleski. Łączna wartość dofinansowania to 266 816,34 zł.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pierwszy projekt dotyczy zakupu nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie. Będzie to mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Projektodawcą jest Gmina Praszka, a przyznane przez PFRON dofinansowanie wynosi 112 186,46 zł.


Natomiast drugi projekt swoim zakresem obejmuje wymianę stolarki okiennej na parterze budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach oraz zakup wyposażenia do pracowni gospodarstwa domowego. Projektodawcą jest Prowincja Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Na realizację tego projektu Powiat Oleski otrzymał dofinansowanie w wysokości 154 629,88 zł.


To już kolejna edycja „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, w której Powiat Oleski pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W poprzedniej edycji programu PFRON przyznał dofinansowanie w wysokości 276 141,03 zł na realizację czterech projektów: na zakup dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach i dla Gminy Radłów samochodów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, na wymianę dźwigu osobowego – platformy pionowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Oleśnie oraz na zakup nowego wyposażenia pracowni ruchu i sportu w WTZ Uszyce.
 
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).