Wtorek, 6 grudnia 2022r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Oleskie szkoły ponadpodstawowe będą współpracować z Uniwersytetem Opolskim

28 października, 2022

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie oraz Zespół Szkół w Oleśnie podpisały umowy o współpracy z Uniwersytetem Opolskim.

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie – na zdjęciu prorektor do spraw kształcenia i rozwoju dr hab. Izabella Pisarek, prof. Uniwersytetu Opolskiego i dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie Dorota Mielczarek-Koziołek

Umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie, a Uniwersytetem Opolskim podpisana została w  dniu 20 października 2022 r. Przewiduje ona między innymi nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie transferu technologii, udoskonalenia procesu kształcenia, organizacji praktyk, staży dla studentów Uniwersytetu Opolskiego w placówce w Oleśnie, organizacji konferencji, warsztatów, szkoleń, wykładów z udziałem młodzieży szkolnej. 
Ze strony szkoły umowę sygnowała dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie Dorota Mielczarek-Koziołek, w imieniu uczelni - prorektor do spraw kształcenia i rozwoju dr hab. Izabella Pisarek, prof. Uniwersytetu Opolskiego.


Warto w tym miejscy zaznaczyć, że na Uniwersytecie Opolskim pracują absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie – Maciej Kochański dyrektor Biura Marketingu i PR na Uniwersytecie Opolskim i rzecznik prasowy uczelni oraz doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego Sabina Wyrwich-Płotka


Natomiast w dniu 26 października 2022 r. umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej z Uniwersytetem Opolskim podpisał Zespół Szkół w Oleśnie. Dzięki umowie nauczyciele szkoły zyskają wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, a uczniowie możliwość udziału w wybranych zajęciach akademickich prowadzonych na terenie Uniwersytetu. Ponadto umowa przewiduje współpracę obu placówek w organizacji praktyk, jak również uczestnictwo uczniów szkoły w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet, takich jak Opolski Festiwal Nauki, seminaria, konferencje, targi, wystawy, czy panele.
Umowę podpisali JM Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk i dyrektor Zespół Szkół w Oleśnie Marek Leśniak.

Zdjęcia (6)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).