Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Olescy krótkofalowcy najlepsi!

01 października, 2020
Olescy krótkofalowcy najlepsi!

Olescy krótkofalowcy najlepsi!

 

Stacja SP9KDA z Olesna zajęła pierwsze miejsce w zawodach krótkofalowców Zawody Warszawskie 2020 Konstytucji 3 Maja w kategorii stacji klubowych.

To kolejne zwycięstwo oleskich miłośników krótkich fal.  Klub może poszczycić się nawet pucharem zdobytym w zawodach organizowanych przez światowy związek krótkofalowców IARU z siedzibą w Genewie.

Krótkofalowcy podkreślają, że ich hobby jest bardzo pożyteczne i potrzebne. Opanowują bardzo skomplikowaną obsługę radia i anten, co ma zasadnicze znaczenie w sytuacjach kryzysowych. Klub krótkofalowców SP9KDA w Oleśnie jest bazą Oleskiej Sieci Ratunkowej.

 

JPEGNa zdjęciu Andrzej Jagla SP6GCU
 
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).