Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

 

1 września 2020 r. uczniowie szkół powiatu oleskiego – podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całym kraju - rozpoczęli naukę.

Podczas akademii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Lotników Polskich w Oleśnie, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie delegacje biorące udział w uroczystości przeszły na cmentarz komunalny, aby pod Pomnikiem Lotników Polskich uczcić 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej i złożyć wiązanki kwiatów.

W inauguracji roku szkolnego w I LO uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa, przybyli także przedstawiciele samorządu powiatowego i gminy Olesno oraz służby mundurowe.

W powiecie oleskim w 7 szkołach ponadpodstawowych rok szkolny 2020/21 rozpoczęło 2247 uczniów.

 

 

fot. Andrzej Szklanny
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).