Czwartek, 18 sierpnia 2022r. | Imieniny: Ilony, Bronislawa, Heleny
Pokaż menu

“Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przeszłość”

"Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przeszłość"

 

Ten autorski projekt jest wynikiem współpracy Powiatowego Urzędu Pracy, Cechu Rzemiosł Różnych, Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Oleśnie oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Projekt otrzymał ministerialną akceptację 
i będzie realizowany ze środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Za pomocą platformy internetowej stworzymy przestrzeń, w której spotkają się pracodawcy i młodzi ludzie szukający zatrudnienia – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie Maciej Flank. Umożliwi to szybki kontakt z młodzieżą, która chce się zatrzymać z edukacją na etapie szkoły średniej, aby mogła znaleźć firmę, w której chce pracować. Z drugiej strony, chcący studiować, po kontakcie z zakładem pracy, precyzyjniej i lepiej wybiorą kierunek dalszej nauki.   

W toku dyskusji doszliśmy do konkluzji, że należy szukać rozwiązań a nie wymówek – stwierdza Radosław Gliński z Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie. Musimy dać szansę młodemu człowiekowi i pracodawcy aby się poznali. Jest też szansa, na ściślejszą współpracę pracodawca - doradca zawodowy. Myślę, że ta nowoczesna form dotrze do młodzieży i przyniesie korzyści.

Oleski projekt pilotażowy „Nowe spojrzenie – nowe możliwości -  spojrzenie w przyszłość” ruszy w marcu 2022 roku.

Plakat projektu pilotażowego Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie.
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).