Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Nowa kotłownia w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim

24 października, 2022

Zakończona została przebudowa kotłowni w budynku Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim. Otwarcia nowej, ekologicznej kotłowni, które odbyło się we wtorek, 18 października 2022 r., dokonali: Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka i dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim Bogusław Łazik.

Otwarcie nowej kotłowni w Zespole Szkół w Gorzowie Śląskim - na zdjęciu Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka oraz dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim Bogusław Łazik

Inwestycja polegała na wymianie starej kotłowni na gazową wraz z instalacją gazu i wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku szkoły i zrealizowana została przy dofinansowani ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Jest to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.


Przebudowa kotłowni w gorzowskim Zespole Szkół to jeden z elementów projektu pn. „Wymiana źródeł ciepła wraz z zastosowaniem OZE w budynkach pięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oleskiego (Olesno, Dobrodzień, Gorzów Śląski) oraz wykonanie niezbędnych prac termomodernizacyjnych”, na realizację którego Powiat Oleski otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środki w wysokości 1 500 000,00 zł. Szacowany koszt całej inwestycji to 2 990 000,00 zł.


W ramach pozyskanych środków do tej pory sporządzono dokumentację techniczną na wymianę źródeł ciepła dla Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, Zespołu Szkół w Oleśnie, Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim i Zespołu Szkół w Dobrodzieniu oraz wykonano przebudowę kotłowni węglowej na kotłownię gazową wraz z instalacją gazu i wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku gorzowskiego Zespołu Szkół. Koszt tego ostatniego przedsięwzięcia to 531 273,50 zł.

Zdjęcia (2)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).