Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego

Celem konkursu jest promowanie osiągnięć w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznych w województwie opolskim, wskazanie najlepszych realizacji oraz promocja projektów urbanistycznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej, a także podniesienie świadomości społecznej w zakresie kształtowania ładu przestrzennego. 

W ramach konkursu ocenione zostaną przedsięwzięcia zrealizowane w przestrzeni publicznej do 30.06.2021 r., polegające m.in. na zagospodarowaniu ogólnodostępnych placów, ulic, parków, terenów rekreacyjnych, terenów zdegradowanych, obiektów użyteczności publicznej podnoszących ich atrakcyjność i konkurencyjność, w następujących kategoriach:

 przestrzeń publiczna,
 obiekt użyteczności publicznej.

Oceny zgłoszeń konkursowych dokona Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Marszałka Województwa, działająca w oparciu o Regulamin Konkursu dostępny na stronie internetowej www.przestrzen.opolskie.pl.
Komisja Konkursowa może przyznać dodatkowo wyróżnienia.

Ogłoszenie wyników, w tym zdobywców Nagród Głównych Marszałka Województwa, wyróżnionych realizacji oraz laureata Konkursu Internautów przewidziane jest w listopadzie br., podczas uroczystości rozdania nagród. 

Zgłoszenia do konkursu wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym należy złożyć pocztą
elektroniczną na adres NPPWO@opolskie.pl bądź na nośniku cyfrowym, drogą pocztową lub osobiście, na adres:

Departament Polityki Regionalnej i Przestrzennej
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
ul. Hallera 9, 45-082 Opole
z dopiskiem „KONKURS NPPWO”
w terminie do 30 sierpnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Regionalnej i Przestrzennej UMWO. Osobami odpowiedzialnymi za kontakt są: Małgorzata Błaszczyk-Leśniak i Elżbieta Pawlik, tel. 77 44 82 135, e-mail: m.blaszczyk@opolskie.pl, e.pawlik@opolskie.pl lub NPPWO@opolskie.pl.

plakat 2021.jpeg
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).