Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach
Dziś Starosta Oleski Bożena Konarska-Markiewicz wzięła udział w wyjątkowej uroczystości – obchodach 100-lecia działalności OSP Główczyce.
To piękny jubileusz, będący okazją do podsumowań, wspomnień i podziękowań dla wszystkich druhów za ich oddanie i służbę na rzecz lokalnej społeczności .
Uroczystość połączona była z przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego . Do jednostki trafił nowoczesny „średniak” na podwoziu Scania P360 (4x4), wyposażony w zbiornik o pojemności 3000 litrów wody oraz 300 litrów środka pianotwórczego. Autopompa pojazdu osiąga wydajność 2800 l/min przy ciśnieniu 8 barów oraz 370 l/min przy 40 barach , co znacząco zwiększy możliwości operacyjne jednostki.
Podczas wydarzenia wręczono również odznaczenia dla zasłużonych druhów , doceniając ich wieloletnią, pełną poświęcenia służbę.
Zdjęcia (8)
Pokaż zdjęcie 1 z galerii.

Pokaż zdjęcie 2 z galerii.

Pokaż zdjęcie 3 z galerii.

Pokaż zdjęcie 4 z galerii.

Pokaż zdjęcie 5 z galerii.

Pokaż zdjęcie 6 z galerii.

Pokaż zdjęcie 7 z galerii.

Pokaż zdjęcie 8 z galerii.
