Wtorek, 6 grudnia 2022r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Gmina Radłów ma nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

Gmina Radłów dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zakupiła nowy mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Przekazanie nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych zakupionego przez Gminę Radłów

Przekazanie samochodu odbyło się w środę, 16 listopada 2022 r. W wydarzeniu uczestniczyli Dyrektor Oddziału Opolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukasz Żmuda, Starosta Oleski Roland Fabianek, Wicestarosta Stanisław Belka, Sekretarz Gminy Radłów Sylwia Kus, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Jacek Wróbel, kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej i Nieruchomości Piotr Górski oraz pracownicy Urzędu Gminy w Radłowie.


Zakup nowego samochodu, który jest także przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, był możliwy dzięki pozyskanym przez Powiat Oleski środkom PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Złożony przez Gminę Radłów wniosek na realizację projektu pod nazwą „Łamanie barier komunikacyjnych na terenie Gminy Radłów” uzyskał z PFRON dofinansowanie w wysokości 86 278,03 zł, wartość całego projektu wyniosła 144 385,00 zł
Zakupiony mikrobus będzie służył do przewozu osób z niepełnosprawnościami do placówek służących rehabilitacji, które znajdują się poza terenem gminy Radłów. 


Projekt Gminy Radłów był ostatnim z czterech realizowanych w ramach umowy, którą w zeszłym roku Powiat Oleski podpisał z Oddziałem Opolskiem PFRON. Wcześniej zakończone zostały dwa projekty realizowane przez Prowincję Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach, na które Powiat Oleski pozyskał ze środków PFRON dofinansowanie w wysokości 113 863 zł, wartość obu projektów to 172 829 zł. Dzięki dofinansowaniu z PFRON zakupiony został dla Warsztatów nowy, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, mikrobus oraz sprzęt rehabilitacyjny do pracowni ruchu i sportu.
Natomiast Towarzystwo Pomocy Ludziom w Oleśnie otrzymało z PFRON dofinasowanie w wysokości 76 tys. zł na zakup i montaż w oleskim Warsztacie Terapii Zajęciowej nowej platformy pionowej do przewozu osób niepełnosprawnych (wartość projektu: 101 445,11 zł).

Zdjęcia (7)
Gmina Starostwo Powiatowe w Oleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).