Środa, 27 stycznia 2021r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

Zarząd Województwa przyznał dodatkowe środki na projekt niskoemisyjny

Zarząd Województwa przyznał dodatkowe środki na projekt niskoemisyjny

538 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego to dodatkowe dofinansowanie do projektu "Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego", którego celem jest poprawa jakości środowiska oraz minimalizacja zanieczyszczeń poprzez inwestycje w ekologiczny transport publiczny i infrastrukturę ruchu rowerowego i pieszego na terenie powiatów: kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego.

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na inwestycje realizowane przez: gminę Praszka, powiat oleski, gminę Namysłów i gminę Wołczyn.

Przypomnijmy, że projekt jest przedsięwzięciem partnerskim realizowanym od kilku lat przez 14 samorządów. Jego liderem jest powiat kluczborski, a partnerami gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wołczyn, Pokój, Dobrodzień, Olesno, Rudniki, Zębowice, Praszka, Namysłów oraz powiaty: oleski, namysłowski.

W ramach projektu powiat kluczborski m.in. kupił 13 autobusów o niskiej emisji spalin i stworzył nowoczesny system informatyczny dla precyzyjnego informowania pasażerów
o planowanych kursach, a na terenie naszych gmin powstały ścieżki rowerowe, miejsca postojowe i
centra przesiadkowe.  W sumie na obszarze trzech powiatów subregionu powstało 10 obiektów parkuj i jedź, 290 miejsc postojowych oraz 75 kilometrów ścieżek rowerowych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa III - Gospodarka niskoemisyjna - Podziałanie 3.1.1. Strategia niskoemisyjna w miastach subregionalnych. Wartość projektu ogółem po zwiększeniu dofinansowania: 59 451 242,08 zł. Kwota dofinansowania z EFRR - 50 533 555,71 zł

 
Gmina Starostwo Powiatowe w Kluczborku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).