Czwartek, 18 sierpnia 2022r. | Imieniny: Ilony, Bronislawa, Heleny
Pokaż menu

Z uczniami o bezpieczeństwie

01 marca, 2021
Z uczniami o bezpieczeństwie

Olescy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych. Podczas wizyt w szkołach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań – tym razem tematem wiodącym była cyberprzemoc.

W czasie zajęć z policyjnym profilaktykiem dzieci uczą się i utrwalają jak unikać zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Policjanci uczulają dzieci na tematy związane z mową nienawiści - przekazywaniem treści, które mogą być krzywdzące dla innych użytkowników. Uczniowie utrwalają sobie zasady bezpiecznego korzystania z witryn internetowych. Dowiadują się o złych nawykach i zachowaniach, które mogą przeistoczyć się w różne rodzaje uzależnień internetowych. Podczas spotkań profilaktycznych policjanci przypominają także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wiele innych informacji z różnych dziedzin, ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Aby ograniczyć negatywne zachowania wśród najmłodszych uświadamiamy je jakie postawy są dobre a jakie złe. Bardzo ważne jest aby rodzice dbali o świadomość swoich dzieci na temat zagrożeń. Reagujmy na niepokojące zachowania najmłodszych, często dzięki szybkiej reakcji ze strony dorosłego można uniknąć wielu kłopotów. /KPP w Oleśnie/
Gmina Powiat oleski
Powiat oleski zlokalizowany jest w północno-wschodniej części województwa opolskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice oraz miasta Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).