Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Strategia Opolskie 2030

19 kwietnia, 2021

                                                                                                                                                     

Marszałek Andrzej Buła wraz z Zarządem Województwa Opolskiego zapraszają mieszkańców województwa do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego Opolskie 2030 wraz z jego prognozą oddziaływania na środowisko. Konsultacje trwają do 30 kwietnia br.

Po co nam strategia?
Strategia służy temu, by efektywnie i z korzyścią dla mieszkańców zarządzać regionem. Piszemy w niej, jak żyjemy teraz i jakie mamy aspiracje i plany na przyszłość. Wskazujemy, co może nam i naszym bliskim zagrażać, ale także - jakie są szanse na lepsze jutro dla nas i naszych rodzin.

Dzięki dobremu planowaniu wiele udało nam się osiągnąć do tej pory. Województwo opolskie to dziś region, z którego możemy być dumni. W ogólnopolskich badaniach nasi mieszkańcy wysoko oceniają warunki życia na Opolszczyźnie i w swoich miejscowościach. Teraz przed nami szansa na realizację kolejnych projektów i na kolejny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej, ale także na pieniądze rządowe. Jednym z warunków, by móc z nich korzystać, jest dobre zaplanowanie działań na najbliższe lata.

W jakim kierunku chcemy podążać?
Chcemy dalszego rozwoju regionu i bezpieczeństwa mieszkańców – od poczucia stabilizacji w życiu zawodowym, przez łatwy i szybki dostęp do usług zdrowotnych, po prawo do oddychania czystym powietrzem. Stawiamy na dalszą poprawę jakości edukacji, coraz większą konkurencyjność przedsiębiorstw zapewniających dobre warunki pracy oraz nowoczesne usługi.

Konsultacje społeczne
To, co uda nam się wspólnie osiągnąć, zostawimy naszym dzieciom i wnukom. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach projektu strategii rozwoju województwa opolskiego. Na Wasze uwagi i wnioski czekamy do 30 kwietnia br.

Wszystkie informacje na temat Strategii – w tym tekst dokumentu i formularz zgłaszania uwag - znajdują się pod linkiem:
https://www.opolskie.pl/2021/03/strategia-opolskie-2030/

Zapraszamy do udziału w konsultacjach!

Zarząd Województwa Opolskiego

Cele strategiczne i operacyjne Strategii Opolskie 2030

 
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).