Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Nowy żłobek w Gorzowie Śląskim

15 lutego, 2021
Nowy żłobek w Gorzowie Śląskim
fot. OUW

Gmina Gorzów Śląski uzyskała wsparcie finansowe z programu Maluch Plus w wysokości 1,25 mln zł na utworzenie 50 miejsc opieki w nowym żłobku samorządowym w Gorzowie Śląskim.

Placówka powstała w ramach przebudowy części budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Poza adaptacją budynku, wykonano ogrodzenie oraz zadbano o budowę placu zabaw.

W uroczystym otwarciu żłobka udział wzięła wicewojewoda opolski Teresa Barańska. - Wspaniała sprawa i rozwojowy temat dla rodziny z myślą o najmłodszych. Rodzice mogą realizować się pod względem zawodowym, jak i spełniać swoje oczekiwania względem macierzyństwa i tacierzyństwa. Teraz mają gdzie pozostawić swoje pociechy pod profesjonalną opieką – podkreślała. Wicewojewoda odczytała również list minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg skierowany do burmistrza Gorzowa Śląskiego Artura Tomali (jego treść prezentujemy poniżej).

- Sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt. Mamy łazienki, sanitariaty, a także kuchnię, której na razie nie będziemy uruchamiać ze względu na niewielką liczbę dzieci. Na tę chwilę mamy zapewniony catering. W przyszłości z pewnością będziemy karmić dzieci na miejscu – mówiła Joanna Kukurowska-Fabianek, dyrektor żłobka.

Biorąca udział w otwarciu placówki poseł PiS Violetta Porowska, podkreślała, że od 2016 r. nastąpił w regionie ogromny rozwój opieki żłobkowej. - Przeznaczyliśmy ponad 33 miliony złotych i dzięki tym pieniądzom na Opolszczyźnie powstało 30 nowych placówek. To 1550 nowych miejsc żłobkowych dla maluchów – deklarowała.

W 2021 r. Gmina złożyła ofertę konkursową na dofinansowanie do funkcjonowania 50 miejsc opieki utworzonych w ramach programu MALUCH+ 2020 i uzyskała dofinansowanie w kwocie 48 tys. zł. /OUW/

fot. OUW

fot. OUW

 
Gmina Powiat oleski
Powiat oleski zlokalizowany jest w północno-wschodniej części województwa opolskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice oraz miasta Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).