Piątek, 14 czerwca 2024r. | Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala
Pokaż menu

Nocny Maraton Pływacki w Praszce. Katarzyna Marks z Olesna przepłynęła 40 kilometrów!

Nocny Maraton Pływacki w Praszce. Katarzyna Marks z Olesna przepłynęła 40 kilometrów!
Radosław Pilak Fotografia & Amad / WOŚP Praszka

W Praszce na pływalni Nemo odbył się Nocny Maraton Pływacki. 171. uczestników miało przepłynąć łącznie 597 km. Wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cel oczywiście został osiągnięty. Klasą samą dla siebie, osiągając europejski wynik, była Katarzyna Marks z Olesna, pracująca jako ratowniczka na pływalni Nemo w Praszce. Marks przepłynęła łącznie 40 kilometrów (1600 długości 25-metrowej pływalni) w czasie 10 godzin i 54 minut, przebywając przy tym z przerwami blisko 12 godzin w wodzie. Katarzyna Marks poprawiła swój zeszłoroczny rekord przepłyniętej długości aż o 10 kilometrów.

Organizatorem tegorocznego maratonu była firma Neapco Europe.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Gmina Starostwo Powiatowe w Kluczborku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).