Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – nasz wspólny sukces!

21 grudnia, 2020
Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – nasz wspólny sukces!
Kluczbork Kujakowice Dolne - Modernizacja altany biesiadnej

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na projekty dla wszystkich sołectw województwa opolskiego – w ciągu trzech lat trafi do nich w sumie 5 400 000 zł. W tym roku z oferty urzędu skorzystały już 322 sołectwa ze wszystkich gmin w całym regionie. Kolejne miejscowości swoje projekty będą realizować już w przyszłym roku. Wszystkie te pomysły i inicjatywy łączy jedno – służą one mieszkańcom, rozwojowi i integracji lokalnych społeczności.

I co niezmiernie ważne: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to nie konkurs – dotację       w wysokości 5 000 zł otrzyma każde sołectwo w województwie opolskim.

Dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej powstają nowe altany, wiaty i place zabaw wraz z urządzeniami do ćwiczeń, prowadzone są remonty sal spotkań. To sami mieszkańcy wsi wskazali, co jest im najbardziej potrzebne. Zawsze potrafią się skrzyknąć, ale do realizacji pomysłów potrzebne są pieniądze. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku już około 1 milion 580 tysięcy złotych, ale z wkładem własnym gmin wartość zrealizowanych zadań przekroczyła 3 miliony złotych! Nie ma tygodnia,        w którym w jakiejś miejscowości nie byłaby oddawana mieszkańcom inwestycja, współfinansowana z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Obok nowych bądź wyremontowanych obiektów jest też nowy sprzęt, jest wyposażenie sal wiejskich, ale są również integrujące mieszkańców wydarzenia.

- Dziękuję paniom i panom sołtysom, radom sołeckim, za wspólne przeprowadzenie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w tym trudnym 2020 roku. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście świetnymi organizatorami życia społecznego, kulturalnego i sportowego w waszych miejscowościach. Ze względu na sytuację epidemiczną 24 z 346 zadań, których nie udało się zrealizować, na prośbę realizatorów przenieśliśmy na przyszły rok. Wiemy, że chcecie je zrobić solidnie i wiemy, jak są dla państwa ważne. Przed nami realizacja pomysłów kolejnych sołectw – te już zakończone mogą stać się dla nich inspiracją, pomocne mogą się okazać doświadczenia sąsiadów, a my jesteśmy cały czas do dyspozycji sołtysów i mieszkańców sołectw. Wszystkim w tych działaniach życzę wielu sukcesów! - powiedział Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Poniżej znajdują się zdjęcia z tegorocznej Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w naszym regionie.

Byczyna Gosław - Zakup niezbędnego wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Gosławiu

 

Gmina Wołczyn - przekazanie tablic MIS

Kluczbork Bażany - Rozbudowa strefy rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych

Kluczbork Kujakowice Górne - Wiata na cele integracyjne

Kluczbork Smardy Górne - Strefa rekreacyjno - sportowa od nowa

Lasowice Wielkie Jasienie - Doposażenie kuchni w Sali wiejskiej nad remizą

Wołczyn Brzezinki - Zakup krzeseł na wyposażenie świetlicy

Wołczyn Skałągi - Doposażenie siłowni zewnętrznej

Dobrodzień Błachów - Zagospodarowanie terenu placu rekreacyjnego w Błachowie

Dobrodzień Makowczyce - Wykończenie wnętrza remizy - miejsca spotkań mieszkańców

Gorzów Śląski Pawłowice - Podłączenie gazociągu do Sali wiejskiej

Olesno Łowoszów - Utwardzenie podłoża wokół wiaty rekreacyjnej w Łowoszowie

Olesno Sowczyce - Zakup i montaż urządzenia zabawowego Karuzela-kolarz

Praszka Prosna - Zakup stołów oraz ławek drewnianych pod altankę

Radłów - Kolonia Biskupska - Biesiada majowa w sołectwie Kolonia Biskupska

Rudniki Cieciułów - Zagospodarowanie placu przy II stawie na placu OSP Cieciułów

Rudniki Janinów - Budowa altany na Rekreacyjnym Placu Wiejskim w Janinowie

Zębowice Łąka - Budowa ogrodzenia placu zabaw

Zębowice Poczołków - Poprawa bezpieczeństwa ruchu na odcinku drogi gminnej wewnętrznej w m. Poczołków
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).