Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Jest przetarg na modernizację dworca w Oleśnie!

14 stycznia, 2021
Jest przetarg na modernizację dworca w Oleśnie!

PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawców prac budowlanych kolejnych dworców kolejowych, tym razem będzie modernizowany dworzec w Oleśnie. Mam już pierwsze wizualizacje nowego dworca.

Wśród przetargów na modernizację dworców kolejowych ogłoszonych na przełomie 2020 i 2021 znajduje się również dworzec w Oleśnie w województwie opolskim. Wybudowany w 1923 roku budynek przejdzie kompleksową przebudowę i zyska, oprócz nominalnej, nowe funkcje. W projekcie przebudowany ujęto renowację elewacji wraz z odtworzeniem detali architektonicznych (m.in. boniowania, gzymsy, pilastry), które podkreśli iluminacja nocna. Metamorfozę przejdzie wnętrze budynku, gdzie oprócz przestrzeni związanej z obsługą podróżnych (poczekalnia, pomieszczenia kas biletowych, toalety ogólnodostępne), zaplanowano także powierzchnie do zagospodarowania przez samorząd lokalny, w tym Straż Miejską oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Dworzec zostanie również dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności poprzez wprowadzenie szeregu usprawnień dla osób niewidzących i niedowidzących, a także likwidację barier architektonicznych. Poza tym planowany jest montaż systemów bezpieczeństwa, w tym przeciwpożarowego oraz rozwiązań proekologicznych, które doprowadzą do redukcji strat ciepła (poprzez docieplenie budynku oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej) oraz większej energooszczędności (system BMS, oświetlenie LED).

Inwestycja obejmie również bezpośrednie otoczenie dworca, które pod kątem wykończenia będzie dostosowane do historycznego charakteru obiektu, a także zlokalizowanego w pobliżu centrum przesiadkowego zrealizowanego przez samorząd. Inwestycje, na które zostały ogłoszone przetargi są dofinansowane ze środków unijnych oraz ze środków budżetowych.
Gmina Powiat oleski
Powiat oleski zlokalizowany jest w północno-wschodniej części województwa opolskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice oraz miasta Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).