Poniedziałek, 20 września 2021r. | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Pokaż menu

II Opolski Bank Talentów 2021

27 sierpnia, 2021
II Opolski Bank Talentów 2021

Wystartował II Opolski Bank Talentów 2021 - pionierski program stypendialny skierowany do najzdolniejszych młodych artystów od 13 do 22 roku życia z Województwa Opolskiego. Misją programu jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. W ramach programu każdy z 40 wyłonionych stypendystów otrzyma możliwość indywidualnych lekcji mistrzowskich oraz spotkań z wybitnymi autorytetami z dziedzin pokrewnych - pomocnych w budowaniu kariery.

Zajęcia i spotkania poprowadzą m.in.
- Leszek Możdżer
- Adam Sztaba
- Grupa MoCarta
- Krzesimir Dębski
- Robert Janowski
- Michał Hanczak
- Marek Sierocki oraz wielu innych.

Podczas II edycji stypendyści dowiedzą się m.in jak zbudować zespół, współpracować z mediami, jak chronić swoje prawo intelektualne - autorskie oraz jak rozpocząć komponowanie muzyki. Zgłębią także tajniki produkcji muzycznej, prezencji medialnej, podstaw improwizacji, PR-u czy rozwoju osobistego.

Program zostanie zwieńczony uroczystym koncertem symfonicznym na ponad 100 wykonawców (orkiestrę i chór). Gospodarzem koncertu będzie wybitny kompozytor muzyki filmowej Krzesimir Dębski. W programie: Muzyka Filmowa Krzesimira Dębskiego m.in. Suita z Filmu Ogniem i Mieczem. Szczegóły www.banktalentow.com/koncert

W ramach programu e-Bank Talentów 2021 prowadzimy nabór do klas:
akordeonu - Klaudiusz Baran,
wiolonczeli - Tomasz Strahl, Rafał Kwiatkowski
skrzypiec - Agata Szymczewska, Janusz Wawrowski, Jakub Jakowicz
altówki - Katarzyna Budnik
trąbki - Jakub Waszczeniuk

Co należy zrobić by wziąć udział w programie?

1. Nagrać krótki materiał audio-video prezentujący umiejętności artystyczne.
2. Wypełnić poprawnie formularz zgłoszeniowy na www.banktalentow.com/aplikuj

Przypominamy, że zgłoszenie i udział w programie jest całkowicie darmowy a w przypadku takiej samej punktacji konkursowej decyduje kolejność zgłoszeń. Do poprzedniej Opolskiej edycji programu zgłosiło się 138 osób z Województwa Opolskiego na 40 możliwych miejsc!

Nabór wniosków prowadzimy do 23:59 dnia 1 września 2021.

Głównym i honorowym partnerem programu jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Głównymi partnerami są również Fundacja PZU oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Partnerami projektu są także Miasto Opole, Starostwo Powiatowe w Krapkowicach, BMW Sikora, Fundacja Górażdże, Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Opolu, Larsen Strings Danmark.

Organizatorem i producentem programu jest Fundacja Master Art.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).