Środa, 24 lutego 2021r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Partnerstwo Samorządów Ziemi Oleskiej (SZO)

18 stycznia, 2021

Gminy: Zębowice, Olesno, Radłów oraz Gorzów Śląski oraz Powiat oleski przygotowują obecnie wspólną strategię rozwoju obszaru Partnerstwa  Samorządów Ziemi Oleskiej (SZO) i będą się wspólnie starać o środki pomocowe, w tym unijne, na realizację zadań, które w największym stopniu poprawią sytuację mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Wierzymy, że jej realizacja przyczyni się do powstrzymania emigracji młodych osób i zachęci do wiązania życiowych planów właśnie z tym miejscem.

Eksperci Związku Miast Polskich rozpoczęli współpracę z naszym partnerstwem w ramach projektu "Centrum Wsparcia Doradczego", z którym wspólnie zaprojektują rozwiązania dla rozwoju naszego obszaru. Sukces projektu może stać się dobrą praktyką dla naszych samorządów. Jednocześnie samorządowcy i eksperci zaproponują systemowe rozwiązania, które będą mogły funkcjonować w polityce rozwoju regionalnego w naszym województwie.

 

Związek Miast Polskich wspiera partnerstwa samorządów - ruszyło Centrum Wsparcia Doradczego
Gmina Gmina Zębowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).