Środa, 29 czerwca 2022r. | Imieniny: Piotra, Pawla
Pokaż menu

Noc Muzeów i Izb Regionalnych

25 kwietnia, 2022

W dniu 14 maja 2022 r. w godz. 18:00- 24:00 LGD "Kraina Dinozaurów" włączając się do Międzynarodowej Akcji ,,Noc Muzeów’’ i zachęca do nocnego zwiedzania Muzeów i Izb Regionalnych z naszego terenu oraz do wzięcia udziału w konkursie "Poznaj niezwykłą Krainę Dinozaurów".
1.Most Żelazny i Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi
2.Gminna Izba Regionalna w Zębowicach
3. Historia Straży Pożarnej w Drewnianej Strażnicy w Makowczycach
4. Historia pierwszej Wspólnoty Chłopskiej w Kadłubie Wolnym
5. Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
6. Wystawa i ścieżka Hutnictwa w Zawadzkiem
7.Izba Regionalna Historii Lokalnej w Kolonowskiem
8.Izba regionalna Konrada Mientusa w Dańcu
9.Izba regionalna w Biestrzynniku
10.Muzeum pod chmurką - Historia Jezior Turawskich
11. Izba przyrodnicza przy Nadleśnictwie Zawadzkie

Noc Muzeów i Izb Regionalnych jest realizowana zgodnie z Planem Komunikacyjnym LGD ,,Kraina Dinozaurów’’ w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Poddziałanie: 19.4 - Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Budowanie pozytywnego wizerunku LSR wśród mieszkańców obszaru oraz gości poprzez informowanie ich o zasobach występujących na obszarze LGD KD oraz o możliwościach dofinansowania oraz o już zrealizowanych w ramach lokalnej strategii projektach i bezpośrednich korzyściach wynikających z ich realizacji.
Spotkania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach poddziałania 19.4 - Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji.
Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” z siedzibą w Ozimku. Obszarem objętym działaniem są gminy należące do LGD ,,Kraina Dinozaurów’’ (Chrząstowice, Dobrodzień, Zębowice, Kolonowskie, Ozimek, Turawa, Zawadzkie).
Cel przedsięwzięcia :
1. Informacja o realizacji LSR
2. Zwiększenie atrakcyjności, rozpoznawalności i odwiedzalności regionu ,,Krainy Dinozaurów‘‘ poprzez wykorzystanie ich zasobów lokalnych, a w szczególności zasobów kulturowych.
3. Zachowanie oraz promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego regionu poprzez prezentację lokalnych zasobów, udostępnienie ich odwiedzającym oraz umożliwienie im zapoznania się z historią i położeniem.
4. Wiedza dotycząca różnorodności „Krainy Dinozaurów”.
Podczas wydarzenia zrealizowana zostanie kampania informacyjna na temat głównych efektów LSR na lata 2014-2020. Ponadto zorganizowany zostanie się konkurs ,,Poznaj niezwykłą Krainę Dinozaurów’’.
Konkurs skierowany jest do osób fizycznych – z obszaru LGD Kraina Dinozaurów’’ oraz dla wszystkich chętnych biorących udziału w spotkaniach .
Każdy z uczestników może zgłosić się do siedziby LGD KD w Ozimku (osobiście) lub pobrać ,,Kartę pieczęci’’ ze strony www.krainadinozaurow.pl. Podczas odwiedzania Muzeum lub Izby Regionalnej należy poprosić prowadzącego o pieczątkę. Każda osoba chcąca otrzymać nagrodę przygotowaną przez LGD ,,Krainę Dinozaurów’’ powinna zebrać min. 8 pieczęci odwiedzających obiektów (w dniu 14.05.2022 r w godz. 18.00 – 24.00) oraz wykazać się wiedza dot. działań LGD KD
Spotkania zostaną zrealizowane w partnerstwie z Urzędami Gmin leżącymi na obszarze działania LGD „Kraina Dinozaurów” oraz przy współpracy przedstawicieli:
- Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi
- Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień- Zębowice
- Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kadłub Wolny
- Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem
- Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu
- Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dylaki
- Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Bierdzan
- Gminnej Biblioteki Publicznej w Chrząstowicach
- Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem
- Nadleśnictwa Zawadzkie
Więcej informacji w siedzibie LGD KD - Ozimek ul. J. Słowackiego 18 telefonicznie : 774651213/ 605052777 lub e-mail krainadino@onet.eu

Noc Muzeów i izb.jpeg

PDFNoc Muzeów.pdf
PDFAdres i opis Muzeuów i Izb Regionalnych.pdf
PDFKarta pieczęci.pdf
 
Gmina Gmina Zębowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).