Wtorek, 6 grudnia 2022r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Informacja dotycząca dystrybucji tabletek jodku potasu

21 października, 2022

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji gmina Zębowice została zaopatrzona w preparat stabilnego jodu w postaci tabletek, które w przypadku ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, będą przekazywane mieszkańcom.

Przekazanie tabletek do jednostek samorządów terytorialnych ma działanie prewencyjne. Informujemy, iż w obecnej chwili nie ma żadnego zagrożenia, a sytuację na bieżąco monitoruje Państwowa Agencja Atomistyki.

Wskazane grupy ryzyka w rekomendacji Ministra Zdrowia z dnia 27 kwietnia 2022 r. to:

-   wszystkie osoby do 60 roku życia.

-  wszystkie osoby zaangażowane w akcje ratownicze, pomoc medyczną i przedmedyczną, usunięcie lub zabezpieczenie źródła skażenia oraz zabezpieczenie skażonego terenu – bez   limitu wieku.

Na terenie gminy dystrybucja tabletek jodku potasu na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego będzie odbywać się za pośrednictwem:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROWIE”

ul. Izydora Murka 3a

46-048 Zębowice

 

TABLETKI WYDAWANE BĘDĄ MIESZKAŃCOM TYLKO I WYŁĄCZNIE W MOMENCIE OGŁOSZONEGO ZAGROŻENIA.

PDFBroszura informacyjna.pdf (3,66MB)

BROSZURA INFORMACYJNA0001.jpeg

BROSZURA INFORMACYJNA0002.jpeg
Gmina Gmina Zębowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).