Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Żytstoock Festiwal w Żytniowie

21 czerwca, 2021
Żytstoock Festiwal w Żytniowie

Po raz drugi w naszej gminie odbędzie się festiwal „Żytstoock”. Nazwa festiwalu jak i nawiązuje do festiwalu Woodstock, który odbył się w miejscowości Bethel w stanie Nowy Jork w sierpniu 1969 roku. Festiwal ten wypromował wielu artystów. Podobny cel stawia sobie nasz lokalny „Żytstoock”, który po raz kolejny odbędzie się w Żytniowskiej Stodole. Nazwa tegorocznej edycji to „Żytstoock II Przystanek Stodoła”.

Festiwal odbędzie się od 15 do 17 lipca w Żytniowie.

Na scenie zobaczymy m.in. zespoły Pajujo, Grafonomalie, Transgresja, Harisa, Nic Śmiesznego, DPSA, Road Rock, Naturavika, ColdFire, Nova Fala. Oraz solistów Alberta Pyśk, Weronika WRONA Jasiówka, Grzegorz Majzel. Wraz z Piotrem Łapuchą stworzymy festiwalową orkiestrę , która na zakończenie festiwalu odegra skomponowaną wspólnie piosenkę. Z muzycznej strony można się również spodziewać Jam Session do rana przy ognisku.

Ważną częścią całej imprezy jest strefa „Dzikie Dzieci” gdzie najmłodsi będą mieli całą gamę atrakcji i zadań, podobnie jak rok temu spodziewać się można eksperymentów, warsztatów z malarskich, planowane jest namalowanie wspólnie wielkiego obrazu. Po za tym warsztaty aktorskie prowadzone przez zawodowych aktorów, planowany jest również RunMageddon oraz Escape Room dedykowany dla najmłodszych. Dzieci będą też mogły podobnie jak rok temu spróbować gry na różnych instrumentach tj. perkusja, gitara pod okiem profesjonalnych muzyków. Dodatkową atrakcją będzie dmuchaniec.

Kolejnym elementem Festiwalu Żytstoock jest strefa „Żniwa Sztuki”. W strefie tej będzie można uczestniczyć w warsztatach oraz obcować z różnymi formami sztuki. Zobaczymy tu m.in. znanego z poprzedniej edycji festiwalu performera RutraKisanaj/Artur Janasik, Adriannę Janowską-Moniuszko aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie, instruktora teatralnego Sebastiana Podleśnego, Redaktora radia Eska Przemysława Kopiejkę, Malarkę Monikę Czerwińską-Wieczorek. Zapowiada się wiele ciekawych rozmów na temat sztuki, oraz warsztatów m.in. malarskich, muzycznych, performatywnych.

Festiwal Żytstoock to nie tylko muzyka i sztuka to również sport, każdy dzień festiwalu zaczynać będziemy Jogą, prowadzić nas będzie Karolina KANA Staręga, na boisku LZS Żytniów odbędzie się sztafeta prowadzona przez Klub Biegaczy FALSTART z Rudnik.
Gmina Powiat oleski
Powiat oleski zlokalizowany jest w północno-wschodniej części województwa opolskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice oraz miasta Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).