Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Z nową energią

08 grudnia, 2021

 

Współczesny świat nie może funkcjonować bez energii. Jej pozyskanie jest jednym z najważniejszych wyzwań. Wytwarzanie energii z paliw kopalnych przyczyniło się do zachwiania klimatu naszej planety, dlatego każdy z nas powinien dołożyć jak największych starań, aby szukać alternatywnych, nieszkodliwych dla środowiska źródeł energii. Naprzeciw tym staraniom wyszła Gmina Rudniki pozyskując dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu ”Polski Ład”- Program Inwestycji Strategicznych. Fundusze te pozwolą na redukcję zanieczyszczenia powietrza poprzez zastosowanie instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci:

  • paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła w budynkach oświatowych (w Rudnikach szkoła i przedszkole, Jaworznie, Dalachowie, Żytniowie, Cieciułowie, Dalachowie) oraz urzędzie gminy wraz z przyległą biblioteką,
  • paneli fotowoltaicznych w domu kultury i inkubatorze przedsiębiorczości.

Obecnie zlecone zostało opracowania programu funkcjonalno- użytkowego, który pozwoli uruchomić w II kwartale przyszłego roku procedurę przetargową w formule zaprojektuj i wybuduj. Całkowity czas na realizację projektu to 12 miesięcy.

 

Wysokość dofinansowania wyniosła 3 325 000 zł przy ogólnej wartości całego projektu 3 500 000 zł.

gmina_rudniki.jpeg

 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).