Wyjątkowe wyróżnienie dla oświaty w Gminie Rudniki!
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się wyjątkowa uroczystość. Minister Edukacji Barbara Nowacka wręczyła Medale Komisji Edukacji Narodowej osobom szczególnie zasłużonym dla polskiej edukacji na szczeblu samorządowym.
Podczas uroczystości uhonorowani zostali m.in. prezydenci miast, starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz przewodniczący rad miast, a wśród nich Wójt Gminy Rudniki, Mariusz Stanek. Nie był on jednak jedynym wyróżnionym z powiatu oleskiego – medal odebrała również Burmistrz Dobrodzienia, Agnieszka Hurnik. Wójt Mariusz Stanek otrzymał to odznaczenie w uznaniu za bardzo dobrą współpracę szkół, przedszkola oraz żłobka w naszej gminie. Wzajemne uzupełnianie się placówek oświatowych i tworzenie przez nie spójnej całości dostrzegła Opolska Kurator Oświaty, Joanna Raźniewska, z której inicjatywy przyznano to wyróżnienie.
Wizytówką naszej gminy stała się również, jedyna w Polsce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy. Jej powstanie i nieprzerwany rozwój to zasługa kolejnych dyrektorów szkoły w Rudnikach: pomysłodawcy i twórcy Dariusza Niedrygosia, jego następcy Andrzeja Krzaka oraz obecnego dyrektora Piotra Rasztara. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu.
Wprawdzie w Ministerstwie Edukacji Narodowej odznaczenie odebrał wójt, to jednak ten medal jest owocem wspólnej pracy każdego, kto na co dzień buduje i wspiera naszą gminną oświatę.
Serdeczne podziękowania za wspólny trud i zaangażowanie kierujemy do:
- dyrektorów oraz pracowników żłobka, przedszkola i szkół,
- kierownika wraz z pracownikami referatu oświaty,
- władz oraz radnych gminy.
To Wasza wspólna praca i zaangażowanie sprawiły, że Gmina Rudniki została dostrzeżona i nagrodzona na szczeblu ogólnopolskim.
Galeria zdjęć





