Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

WNIOSKI O NADANIE MEDALU

25 stycznia, 2021
Urząd Gminy Rudniki / Google Maps Urząd Gminy Rudniki / Google Maps

„Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

Wójt Gminy Rudniki serdecznie zaprasza wszystkie pary małżeńskie, które są zameldowane na pobyt stały w Gminie Rudniki i zawierały związek małżeński w  roku 1971 do składania wniosków o wszczęcie procedury zmierzającej do nadania „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły   w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat.  Odznaczenia te nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wniosek sporządzany jest przez Urząd Stanu Cywilnego, po czym zostaje on niezwłocznie przekazany Wojewodzie Opolskiemu, który występuje do Prezydenta RP o nadanie odznaczenia.

Wnioski o wszczęcie ww. procedury można składać  do 15 lutego 2021r. do Urzędu Stanu Cywilnego w Rudnikach  (wzór wniosku jest dostępny na stronie www.rudniki.pl, zakładka załatwianie spraw/USC).

Wszelkie szczegółowe informacje możecie Państwo uzyskać pod numerem tel. 34 3595 072 wew. 32 lub pisząc na adres e mail: .  
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).