Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

WNIOSKI O NADANIE MEDALI

25 stycznia, 2021

„Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

Wójt Gminy Rudniki serdecznie zaprasza wszystkie pary małżeńskie, które są zameldowane na pobyt stały w Gminie Rudniki i zawierały związek małżeński w  roku 1971 do składania wniosków o wszczęcie procedury zmierzającej do nadania „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły   w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat.  Odznaczenia te nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wniosek sporządzany jest przez Urząd Stanu Cywilnego, po czym zostaje on niezwłocznie przekazany Wojewodzie Opolskiemu, który występuje do Prezydenta RP o nadanie odznaczenia.

Wnioski o wszczęcie ww. procedury można składać  do 15 lutego 2021r. do Urzędu Stanu Cywilnego w Rudnikach  (wzór wniosku  dostępny jest pod adresem: https://rudniki.pl/download/attachment/25159/wniosek-o-wszczecie-procedury-zmierzajacej-do-nadania-medali-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie.pdf).

Wszelkie szczegółowe informacje możecie Państwo uzyskać pod numerem tel. 34 3595 072 wew. 32 lub pisząc na adres e mail: .
 

WWW-Medale za długoletnie pożycie małżeńskie.jpeg 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).