Wtorek, 20 kwietnia 2021r. | Imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Pokaż menu

WALCZYMY O PODIUM

19 lutego, 2021

Wybieramy "Europejskie Drzewo Roku 2021"!

Polską kandydatką jest Lipa św. Jana Nepomucena znajdująca się w województwie podkarpackim, która rywalizuje w gronie 14 europejskich kandydatów. Na dzień 19.02.2021r. plasuje się na 4 miejscu w głosowaniu. Mamy więc ogromne szanse wzbić się na podium !

Głosować można na stronie https://www.treeoftheyear.org/vote . Każdy może wskazać swoich dwóch kandydatów do tytułu "Europejskiego Drzewa Roku 2021". Uwaga: Ostatni tydzień głosowania jest tajny i nie będziemy mogli zobaczyć, ile głosów mają poszczególne drzewa. Zwycięzcę poznamy 17 marca podczas ceremonii ogłoszenia wyników, która w tym roku ze względu na pandemię odbędzie się on-line.

Głosowanie trwa od 1 do 28 lutego  2021 r.

Lipa św. Jana Nepomucena rośnie na skraju wsi Dulcza Wielka w gminie Radomyśl Wielki. Od 150 lat nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary. Mierzą one 25 m. Przez mieszkańców nazywana jest "wiejską dobrodziejką", bo daje pracującym w polu cień, wypoczynek wędrującym, a pszczołom pożytek. Obok lipy stoi kapliczka św. Jana Nepomucena.

Więcej ciekawostek na temat lipy św. Nepomucena można odnaleźć na stronie http://www.klubgaja.pl/news/1244.

Zachęcamy do głosowania!

lipa św. Jana.png
Gmina Gmina Rudniki

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).