Czwartek, 18 sierpnia 2022r. | Imieniny: Ilony, Bronislawa, Heleny
Pokaż menu

Szkoła w Jaworznie – zakończenie prac

29 czerwca, 2022

baner o dofinansowaniu - jaworzno.jpeg

Pewien rozdział dobiega końca. Już od nowego roku szkolnego ruszy kuchnia, która będzie obsługiwać placówki szkolno-przedszkolne w Jaworznie, Cieciułowie oraz Dalachowie. W znacznym stopniu usprawni ona ich funkcjonowanie. Ale to nie wszystko. W szkole podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Mirowszczyźnie powstało również przedszkole, które będzie idealnym miejscem do nauki i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Inwestycja obejmowała przebudowę nieużytkowanych pomieszczeń na przedszkole oraz remont kuchni szkoły.

Na parterze powstały m.in.:

  • sala zajęć dla dzieci oraz łazienka,
  • miejsce do przyjmowania termosów, miejsce do wydawania posiłków oraz zmywalnia,
  • kuchnia z zapleczem.

Na piętrze powstała m.in.:

  • sala zajęć dla dzieci, pokój biurowy, klatka schodowa, szatnia, zmywalnia z pomieszczeniem wydawania posiłków,
  • WC dla personelu, sala zajęć dla dzieci, łazienka dla dzieci.

W kuchni powstaną: magazyn opakowań, magazyn produktów suchych, magazyn ziemniaków i warzyw, pomieszczenie porządkowe, obieralnia. W części zaplecza kuchni zaprojektowano zmywalnię, WC personelu oraz pokój socjalny personelu. W części północnej segmentu znajdować się będzie główne pomieszczenie kuchni, magazyn zasobów, magazyn szaf chłodniczych, pomieszczenie na odpady.

Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska poprzez zastosowanie energooszczędnego oświetlenia (LED) czy  wymianę kaflowego kotła na paliwo stałe (węgiel) w kuchni na piec elektryczny.

Środki na realizację operacji pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Poniżej efekty z realizowanej inwestycji.

PRZED REALIZACJĄ:

 

 

PO REALIZACJI:

 

 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).