Piątek, 28 stycznia 2022r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Segregacja jest naprawdę dziecinnie prosta!

03 grudnia, 2021

Nasza Gmina podejmuje wiele działań na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego. To dla Was staramy się dbać o piękno i czystość otaczającej nas natury. Dlatego przyjemnością informujemy, iż dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu zakończyliśmy projekt „Czyste środowisko to nasz cel.” Wysokość dofinansowania wyniosła 36 000 przy ogólnej wartości projektu 40 000 zł.

W ramach realizacji projektu wykonaliśmy:

  • pojemnik na elektroodpady, do którego można wyrzucać: płyty CD/DVD, drobny sprzęt komputerowy i audiowizualny, telefony komórkowe, ładowarki, żarówki fluorescencyjne oraz pozostałą drobną elektronikę. Pojemnik został ustawiony przy Centrum Przesiadkowym
    w Rudnikach. Jeśli jakiś przedmiot jest zbyt duży, aby wyrzucić go do pojemnika pamiętaj, żemożesz go wyrzucić w PSZOK.
  • dwa filmy o tematyce ekologicznej dotyczące segregowania odpadów oraz ukazujący działania proekologiczne i piękno naturalne na terenie Gminy. Filmy powstały z udziałem dzieci mieszkających w naszej Gminie.
  • konkurs plastyczny „Dzieci kontra śmieci” o tematyce ochrony środowiska. Konkursem objęto szkoły podstawowe z terenu naszej Gminy. Nagrodami w konkursie są gry planszowe i memory o tematyce ekologicznej.

Program „Czyste środowisko to nasz cel” ma za zadanie podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy Rudniki, poprawienie warunków życia dla ludzi, roślin i zwierząt, zmniejszenie degradacji krajobrazu i terenów zielonych oraz zmniejszenie zużycia surowców naturalnych.

WFOSiGW.png
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).