Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Rudniczanie na Etnostradzie 2020

05 października, 2020

W sobotę 3 października przedstawiciele Zespołu Folklorystycznego „Rudniczanie” reprezentowali Gminę Rudniki podczas czwartej edycji Spotkań Folklorystycznych „Etnostrada” w Częstochowie. Wydarzenie rozpoczęło się i zakończyło wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. "Świniorz". Wiodącym tematem były ZALOTY.
W występach udział wzięło 14 zespołów i grup obrzędowych z całej Polski, a na zakończenie miłym akcentem był koncert Folk Kapeli „Góralska Hora” ze Szczyrku, która zabrała wszystkich uczestników Etnostrady w świat góralskiej muzyki i sprawiła, że cała sala wtórowała śpiewem artystom na scenie. Spotkania folklorystyczne od lat skupiają ludzi ceniących folklor oraz muzykę ludową. Oprócz części konkursowej obecność i udział w występach pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń, wymianę spostrzeżeń i doskonalenie własnego warsztatu. Podczas całego wydarzenia panowała wspaniała, przyjazna atmosfera, radość ze wspólnego muzykowania i propagowania kultury. Choć Rudniczanie wystąpili w bardzo małym składzie i byli najmniejszą grupą występującą w tym roku na Etnostradzie, za swój występ również zostali nagrodzeni i przywieźli ze sobą wyróżnienie, nagrodę finansową i zapewne nowe pomysły i plany na kolejne edycje Spotkań Folklorystycznych w Częstochowie.
 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).