Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

RÓŻE POWIATU

13 stycznia, 2023

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wśród tegorocznych laureatów RÓŻ POWIATU jest Pani Marlena Iwańska - animatorka kultury z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach

Dzięki jej wrażliwości, otwartości na ludzi, a także osobistemu zaangażowaniu spisane zostały wspomnienia ostatnich świadków II Wojny Światowej żyjących na terenie Gminy Rudniki. Publikacja pt. "Dzieci już jest wojna" została wydana w styczniu 2022r. Szczególny charakter książki wynika z faktu, że zawiera ona opowiadania dorosłych osób, które podczas wybuchu wojny były jeszcze dziećmi. Uzupełnieniem książki jest nagrane słuchowisko pod tym samym tytułem, wyemitowane w październiku 2022r. w Radiu Ziemi Wieluńskiej.

"Spotkania wytyczają drogę naszego losu, niezależnie od tego, czy trwają kilka godzin, kilka dni czy całe życie. Los w przedziwny sposób wie, kogo z kim zetknąć tylko po to, żeby to spotkanie stało się dla nas i na zawsze pozostało, czymś bardzo wyjątkowym. Rzadko udaje nam się przewidzieć, kto lub co, wpłynie na nas tak bardzo, że pchnie nas do dalszego działania. Spotkania z mieszkańcami, pokrewieństwo dusz tak bardzo wzruszające, że łzy płyną po policzku na samą myśl, spotkania z książkami, muzyką, nawet z ich mrocznymi i ciemnymi tonami, bo to one decydują o jej wielkości, tak pięknymi miejscami w okolicy, sercami i myślami zmęczonymi od tego wszystkiego, ideami ludzi, tak czasem bardzo odmiennymi od naszych, wszystkimi spracowanymi dłońmi, doprowadziły do wspólnego zakończenia pewnych zamierzeń i pozwoliły nad pracą nad nowymi.

Bardzo dziękuje Wszystkim i Każdemu z Osobna życząc wszystkim pięknych spotkań."

                                                                                                                            Marlena Iwańska.

Dołączamy się do płynących GRATULACJI i życzymy niesłabnącej weny twórczej oraz kolejnych sukcesów!!!

20230112_175705.jpegreceived_523758253152406.jpegreceived_1175670046656508.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).