Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

ROZBUDOWA OŚWIETLENIA ULICZNEGO

09 sierpnia, 2022

Informujemy, że zakończono roboty instalacyjne przy rozbudowie oświetlenia drogowego na terenie Gminy Rudniki.
Sukcesywnie i w miarę możliwości rozbudowywana jest sieć oświetlenia ulicznego, szczególnie o miejsca, które z uwagi na niedostateczne oświetlenie stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa Mieszkańców i wszystkich użytkowników dróg.

Ostatnio wykonane prace polegały na zabudowie przewodu zasilającego i opraw oświetleniowych LED na słupach energetycznych Przedsiębiorstwa TAURON wraz z niezbędnym osprzętem:  szafki ze sterownikami, bezpieczniki, przewód neutralny.

Rezultatem prac jest oświetlenie drogowe w miejscowościach:

  • Stawki Żytniowskie – 5 lamp,
  • Bliźniaki – 5 lamp,
  • Rudniki ulica Piaskowa – 2 lampy
  • Żytniów (w kierunku Starego Bugaja) dobudowa 5 lamp.

Po zakończeniu formalności odbiorów przez TAURON, zawarciu umów dystrybucji i sprzedaży energii nastąpi uruchomienie instalacji. Wykonawcą robót była Firma „INSTAL” Marian Janas. Przedsięwzięcie wartości 78 131,27 zł zostało sfinansowane ze środków własnych Gminy Rudniki.

Wykonane oświetlenie z pewnością poprawi warunki bezpieczeństwa na lokalnych drogach dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego, a także wpłynie na poprawę estetyki miejscowości i komfortu życia Mieszkańców.
Bliźniaki1.jpegBliźniaki1.jpegRudniki, ul.Piaskowa.jpegRudniki, ul.Piaskowa.jpegŻytniów - Stary Bugaj.jpegŻytniów - Stary Bugaj.jpegStawki Żytniowskie.jpegStawki Żytniowskie.jpeg
 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).