Poniedziałek, 20 września 2021r. | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Pokaż menu

Realizujemy działania z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej

23 lipca, 2021

To już drugi rok realizacji projektów w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w Gminie Rudniki, w tym roku kolejne sołectwa realizują swoje pomysły i zaplanowane działania do których należą:

w Mostkach doposażono istniejącą klimatyzację w sołeckim Domu Spotkań w dodatkowe urządzenia klimatyzacyjne (zewnętrzne i wewnętrzne). Dzięki temu poprawi się komfort dla mieszkańców uczestniczących w  spotkaniach, które będzie można organizować w ciągu całego roku.

Mostki 1.jpegMostki 2 po montażu środek.jpeg

Sołectwo Mirowszczyzna wykonało nawierzchnię z kostki brukowej i obrzeży betonowych na placu wiejskim pod istniejącą wiatą (wybudowaną w ramach Programu Odnowy Wsi)  i przyszłym budynkiem gospodarczym.

Mirowszczyzna 1.jpegMirowszczyzna 2.jpeg

Sołectwo Bobrowa realizuje obecnie swoje zadanie i wznosi drewniany budynek gospodarczy na placu zabaw, który  jest niezbędny do przechowywania sprzętów do pielęgnacji i utrzymania czystości placu oraz do organizacji imprez integracyjnych.

Bobrowa 2.jpegBobrowa 3.jpeg

Wartość każdego realizowanego zadana to 6000 zł, z czego dofinansowanie z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej to kwota 5000 zł, a 1000 zł to wkład własny Gminy Rudniki.

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to pieniądze na projekty dla wszystkich sołectw województwa opolskiego. Pomagają one w realizacji przedsięwzięć służących rozwojowi i integracji lokalnych społeczności w regionie. Głównym celem MIS-u jest umożliwienie mieszkańcom wsi realnego wpływu na przeznaczenie środków z budżetu województwa opolskiego.

Za realizację wszystkich przedsięwzięć trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Współfinansowane-przez-Samorząd-Województwa-Opolskiego-wersja-pozioma-1.jpegMIS-poziom-cmyk-1.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).