Wtorek, 31 stycznia 2023r. | Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jana
Pokaż menu

PRZEWOZY Z DOFINANSOWANIEM

01 grudnia, 2022

W dniu 23 listopada br. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce podpisanie umowy o przyznaniu Gminie Rudniki dopłaty do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w roku 2023. Podobnie jak w roku bieżącym przewozy będą realizowane  na następujących liniach komunikacyjnych:

Linia nr 1: Borek - Mirowszczyzna

Linia nr 2:  Mirowszczyzna - Rudniki

Linia nr 3:  Jelonki - Rudniki

Linia nr 4:  Rudniki - Dalachów

Linia nr 5: Dalachów - Rudniki

Linia nr 6:  Bobrowa – Rudniki

Łączna ilość wozokilometrów wynosi 49 608,9.

Przyznane dofinansowanie w kwocie 148 826,7 zł pochodzi z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, którego celem jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy - przede wszystkim z mniejszych miejscowości - mogą dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

W naszej gminie przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej są realizowane od dwóch lat i z satysfakcją obserwujemy coraz większe zainteresowanie korzystaniem z transportu publicznego przez naszych mieszkańców.

Więcej informacji na temat gminnych przewozów autobusowych przekażemy po wyłonieniu wykonawcy usługi i zawarciu umowy.

FB_IMG_1669239033161.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).