Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

PROJEKT ŚCIEŻKI PIESZO-ROWEROWEJ

12 października, 2022

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 11.10.2022 roku podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy ścieżek pieszo-rowerowych przy drodze krajowej nr 42.

Sporządzi ją Grupa Inżynieryjna PROTECH CONSTRUCTION z Lublińca do listopada przyszłego roku.

IMG20221011091043-2.jpeg

Proces wyłonienia Wykonawcy poprzedzały długotrwałe negocjacje w sprawie rozbudowy drogi z jego zarządcą czyli GDDKiA w Opolu. Niemniej jest to pierwszy i jakże niezbędny krok w celu zwiększenia bezpieczeństwa i zdrowia naszych mieszkańców, a pośrednio ochrony środowiska i poprawy atrakcyjności gminy. Uzyskanie dokumentacji projektowej, a co za tym idzie pozwolenia na budowę, umożliwi aplikowanie o środki do większej ilości programów krajowych i unijnych.

Nadmieniamy również, że dzięki działaniom gminy inwestycja nasza wpisana została do Planu ochrony zdrowia i życia pieszych i rowerzystów.

Miejsca projektowanych ścieżek pieszo-rowerowych to:

  • Faustianka-Porąbki,
  • Porąbki-Rudniki,
  • Jaworek-Jaworzno Bankowe.

Koszt przygotowania dokumentacji to 496 920,00 zł i zostanie w całości pokryty z budżetu Gminy Rudniki.

20221011_144506.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).