Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Połączenie idealne – zdrowie i integracja

02 listopada, 2022

18 sierpnia 2022 r. podpisana została umowa na zadanie pn. „Budowa tężni w Rudnikach jako przeciwdziałanie skutkom COVID – 19”. Prace przy obiekcie ruszyły pełną parą co doskonale widać na terenie budowy położonym w niedalekiej odległości od Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rudnikach oraz boiska lekkoatletycznego.

Zakres wspomnianego zadania obejmuje budowę zadaszonej tężni solankowej wraz z instalacjami, utwardzenie terenu ciągów pieszych oraz powstanie małej architektury.

Wykonawcą została firma: Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Adagon

Całkowity koszt inwestycji : 254 364,97 zł

Planowane zakończenie robót: grudzień 2022

Inwestycja jest realizowana w ramach konkursu „Rosnąca Odporność” realizowanego przez Pełnomocnika do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

 

  • Galeria Tężnia solankowa  • Galeria Tężnia solankowa  • Galeria Tężnia solankowa  • Galeria Tężnia solankowa 

Czy wiesz, że:

Przebywanie w otoczeniu tężni solankowych pomaga w oczyszczaniu płuc z gromadzących się w nich pyłów zawartych we wdychanym powietrzu. Ponadto wspiera leczenie wybranych, nawracających i przewlekłych chorób dróg oddechowych. Tężnie mają także działanie profilaktyczne.
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).