Środa, 29 czerwca 2022r. | Imieniny: Piotra, Pawla
Pokaż menu

PIKNIK INTEGRACYJNY SOLIDARNI Z UKRAINĄ

16 maja, 2022

Maj to jeden z najładniejszych miesięcy w całym roku, szczególnie w polskim krajobrazie, gdzie kolory błękitnego nieba przyozdobione białymi chmurkami mieszają się z zielenią zbóż i pięknie kwitnących rzepaków, jabłoni, bzów czy kasztanowców. Nie dziwi więc fakt, że ludzie chętnie spędzają czas na łonie natury korzystając z uroków wiosny. To także dobry czas na integrację, wycieczki rowerowe, uprawianie sportów, rekreację czy zabawy na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknie rozwijającej się infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Rudniki oraz wychodząc do jej mieszkańców z zaproszeniem do współpracy i współorganizacji wydarzeń mających na celu zarówno integrację, miłe spędzanie czasu, jak i prezentację miejsc, podniesienie atrakcyjności i rozwój oferty rekreacyjnej, sportowej i turystycznej regionu, tym razem wiosenny piknik rekreacyjny postanowiliśmy zorganizować w wyjątkowo urokliwym miejscu jakim jest plac rekreacyjny „Zielony Klub” w Łazach. Do wspólnej zabawy oraz integracji zaprosiliśmy obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed tragizmem wojny toczącej się w ich kraju dotarli do Polski i osiedlili się tymczasowo w Gminie Rudniki. W ramach pikniku na wszystkich czekały bezpłatne atrakcje takie jak warsztaty kulinarne ze zdrową żywnością, dmuchańce, stanowiska do malowania twarzy i wyplatania kolorowych warkoczyków, zabawy i konkurencje sportowe, animacje dla dzieci, a także wspólna integracja przy stołach i biesiada razem z Zespołem Folklorystycznym Rudniczanie. Dużym powodzeniem u dzieci cieszyły się stanowiska z popcornem, napojami czy przekąskami. Piękna pogoda, przygotowany program i atrakcyjność bardzo ładnie usytuowanego Zielonego Klubu w Łazach sprawiły, że wszyscy miło spędzili niedzielne popołudnie i choć na chwilę mogli zapomnieć o troskach i oddać się wspólnej zabawie. Przygotowane konkursy i animacje sprawiły, że zarówno na twarzach najmłodszych jak i starszych uczestników pikniku malował się uśmiech i panowała miła i życzliwa atmosfera.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminy Rudniki oraz działających w jej strukturach Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Rudnikach i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ze środków zabezpieczonych z programu wsparcia działań ujętych w specustawie o pomocy obywatelom Ukrainy, oraz przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach, Sołectwa Łazy i Sołectwa Rudniki.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i miło spędzony czas, i do zobaczenia w kolejnych miejscowościach i atrakcyjnych miejscach w Gminie Rudniki

 

 
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).