Piątek, 8 grudnia 2023r. | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Pokaż menu

Otwarcie Gminnego Żłobka SKRZACIK

18 grudnia, 2020

16 grudnia 2020r. zapisał się niewątpliwie jako wyjątkowy, a nawet historyczny dzień w dziejach Gminy Rudniki. Wyczekiwany zarówno przez rodziców małych dzieci jak i lokalne środowisko. W tym właśnie dniu odbyło się otwarcie i poświęcenie Gminnego Żłobka „Skrzacik” w Rudnikach.
Był to jednocześnie dzień otwarty dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, gdzie już od rana rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli zwiedzić i dokładnie obejrzeć cały obiekt. Radość i uśmiech na twarzach był widoczny tak samo u dzieci jak i rodziców.
W samo południe, tj. o godzinie 12:00 Pani Dyrektor Żłobka Renata Rasztar uroczyście powitała przybyłych gości: Wicewojewodę Opolskiego Panią Teresę Barańską, Starostę Oleskiego Pana Rolanda Fabianka, Wójta Gminy Rudniki Pana Grzegorza Domańskiego, rudnickiego Księdza proboszcza Krzysztofa Błaszkiewicza a także przedstawicieli Urzędu Gminy w Rudnikach. W oficjalnych przemówieniach padło wiele ciepłych słów, a także życzeń dla placówki a także dla nowo powołanej dyrekcji. 

"(…) kierować taką placówką to prawdziwy zaszczyt, ale i odpowiedzialność" - powiedziała Pani Dyrektor. "Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby żłobek „Skrzacik” był placówką godną zaufania rodziców oraz miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpiecznie."  

Powstanie placówki było możliwe dzięki wsparciu z rządowego programu Maluch+, z którego pozyskano dofinansowanie w kwocie blisko 750 tys.zł, przy całościowym koszcie inwestycji  926 542,63 zł .
Powstał obiekt z dwiema pięknymi  salami pobytu dzieci, wyposażonymi  w  zabawki dostosowane do możliwości i potrzeb rozwojowych najmłodszych oraz salą sensoryczną, która niewątpliwie jest atutem tejże placówki.
Piękny plac zabaw czyni to miejsce idealnym do spędzania czasu na świeżym powietrzu i jednoczesnego rozwoju oraz kształcenia takich małych istot, jakimi są dzieci do lat 3.

 

 

Na końcu.jpeg

maluch-plus.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).