Poniedziałek, 21 czerwca 2021r. | Imieniny: Alicji, Alojzego
Pokaż menu

Nowa droga w Odcinku

09 czerwca, 2021

Rozpoczęto roboty budowlane związane z budową drogi dojazdowej do gruntów rolnych Odcinek – Dalachów, tzw. droga kościelna.

W ramach inwestycji wykonana zostanie podbudowa, nawierzchnia asfaltowa drogi o szerokościach  3,5 - 4,0m( zmiennych, zależnych od istniejącego pasa drogowego). Wymienione zostaną także dwa przepusty pod drogą. Wzdłuż jezdni wykonane zostaną pobocza utwardzone kruszywem łamanym. Łączna długość drogi to 1,471km.

Umowa, którą podpisano w dniu 13 maja br.  z Wykonawcą robót tj. firmą RAFALIN z Blachowni, przewiduje realizację zadania w okresie 4 miesięcy.

Wartość wykonywanych robót i nadzoru inwestorskiego to 660 tys. zł. Inwestycja jest dofinansowana z budżetu województwa opolskiego.

W związku z prowadzonymi pracami występują czasowe utrudnienia w ruchu spowodowane poruszaniem się sprzętu budowlanego. W trakcie wykonywania robót przy podbudowie oraz nawierzchni asfaltowej droga będzie całkowicie nieprzejezdna.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Odcinek-Dalachów1.jpegOdcinek-Dalachów.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).