„Młodzież zapobiega pożarom” – XLVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć, a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego.” Galileusz
W tegorocznych eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Rudniki wykazali bardzo wysoki poziom zaangażowania i wiedzy! Zmagania młodzieży odbyły się 27 marca 2025 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach, a tym samym w Remizie OSP Rudniki. Otwarcia Turnieju dokonał Naczelnik goszczącej nas jednostki dh Eugeniusz Kaczmarek wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Andrzejem Pyziakiem.
Nad przebiegiem eliminacji czuwała komisja, której przewodniczył mł. bryg. mgr inż. Mariusz Strzelczak Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie oraz Komendant Gminny dh Bronisław Maryniak.
Aż 24 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych (gr.1 - klasy I-IV oraz gr. 2 - kl. V-VIII) początkowo musiało zmierzyć się z testem składającym się z 30 pytań. Część pisemna pozwoliła wyłonić najlepszych uczestników, którzy następnie spotkali się w rundzie z pytaniami otwartymi.
W finale znaleźli się:
Gr. I
1. Maja Kucharska z PSP Cieciułów
2. Mikołaj Dworacki z PSP Żytniów
3. Aleksander Kluska z PSP Jaworzno
4. Antoni Pinkosz z PSP Jaworzno
5. Aleksander Maruszewski z PSP Rudniki
Gr. II
1. Paulina Mazurek z PSP Rudniki
2. Marcin Dworacki z PSP Żytniów
3. Bartłomiej Rzepka z PSP Żytniów
4. Bartosz Plewa z PSP Jaworzno
Organizatorami turnieju oraz fundatorami nagród byli Zarząd Gminny Związku OSP RP w Rudnikach, Urząd Gminy Rudniki oraz jednostka OSP Rudniki. Pani Prezes OSP Rudniki dh Katarzyna Kościelna nagrodziła także najmłodszą uczestniczkę, którą w tym roku była Maria Sowa, uczennica PSP w Cieciułowie. Pogratulowała także najlepszym zawodnikom oraz uhonorowała nauczycieli wspierających młodzież w ich nauce i rozwijaniu umiejętności związanych z bezpieczeństwem pożarowym.
Najlepsza trójka z każdej kategorii wiekowej reprezentowała naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbyły się już 03 kwietnia br. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach Małych. Jak się okazało reprezentanci Gminy Rudniki nie mieli sobie równych. W grupie I - miejsce 2 zajął Aleksander Kluska z PSP Jaworzno, a 3 miejsce należało do Mai Kucharskiej z PSP Cieciułów. W grupie II najlepsi okazali się chłopcy z PSP Żytniów- 1 miejsce zgarnął Marcin Dworacki a 3 miejsce Bartłomiej Rzepka.
Laureaci zmagań powiatowych będą reprezentowali swoje szkoły, Gminę Rudniki a także powiat oleski na wojewódzkich eliminacjach w Kędzierzynie-Koźlu już niebawem. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap i trzymamy kciuki za wszystkich finalistów!
Galeria zdjęć
-
Pokaż zdjęcie 1 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 2 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 3 z galerii
-
Pokaż pozostałe 11 zdjęć
-
Pokaż zdjęcie 5 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 6 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 7 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 8 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 9 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 10 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 11 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 12 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 13 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 14 z galerii
-
Pokaż zdjęcie 15 z galerii