Poniedziałek, 20 września 2021r. | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Pokaż menu

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gmine Rudniki

15 września, 2021

W poniedziałek 13 września w sołectwie Bobrowa odbyło się spotkanie, na którym wręczono pamiątkowe tablice dotyczące realizacji projektów z MIS-u. Gospodarzem spotkania byli mieszkańcy Bobrowy, którzy również w tym roku otrzymali dofinansowanie. Dzięki realizacji tego projektu na placu zabaw stoi drewniany budynek gospodarczy, umożliwiający przechowywanie niezbędnego sprzętu do pielęgnacji placu zabaw oraz miejsce do spotkań mieszkańców sołectwa.

W spo­tka­niu uczest­ni­czy­li soł­ty­si z Gmi­ny Rudniki, wójt gmi­ny Grzegorz Domański, radny Sejmiku Województwa Opolskiego - Szymon Godyla, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego - Agnieszka Okupniak, pracownik departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego -Dorota Matuszewska.

Przypominamy że, Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to pomoc finansowa z budżetu Województwa Opolskiego dla gmin, udzielana na dofinansowanie małych projektów lokalnych na terenach wiejskich. Gmina Rudniki została beneficjentem środków w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej Województwa Opolskiego. W tym roku działania w ramach MIS w Gminie Rudniki zrealizowały sołectwa: Bobrowa, Kuźnica, Łazy, Mirowszczyzna, Młyny, Mostki oraz Odcinek. Wśród tegorocznych projektów dominowała tematyka związana z przestrzenią publiczną. Sołectwa Kuźnica, Młyny oraz Odcinek zrealizowały zadania pt.” Zakup i montaż słupa oświetleniowego - lampy solarnej”, miejscowość Łazy projekt pt.” Zakup i montaż drewnianego budynku gospodarczego na placu Zielonego klubu w Łazach”, sołectwo Mirowszczyzna projekt pt.” Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej i obrzeży betonowych na placu rekreacyjnym w Mirowszczyźnie” natomiast sołectwo Mostki projekt pt. „Doposażenie istniejącej klimatyzacji w Sołeckim Domu Spotkań w Mostakch”.

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to pieniądze na projekty dla wszystkich sołectw województwa opolskiego. Pomagają one w realizacji przedsięwzięć służących rozwojowi i integracji lokalnych społeczności w regionie. Głównym celem MIS-u jest umożliwienie mieszkańcom wsi realnego wpływu na przeznaczenie środków z budżetu województwa opolskiego.
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).