Wtorek, 18 lutego 2025r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Lokalny biznes, a finanse gminy – spotkanie Wójta Gminy Rudniki z przedsiębiorcami

25 listopada, 2024

W sobotę, 23 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach odbyło się ważne wydarzenie – spotkanie Wójta Gminy Rudniki, z lokalnymi przedsiębiorcami. Była to okazja do wymiany doświadczeń, omówienia kwestii związanych z polityką podatkową oraz wspólnego wytyczenia kierunków rozwoju przedsiębiorczości w gminie.

Spotkanie otworzył Wójt Mariusz Stanek, który powitał przybyłych uczestników, w tym Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie Macieja Flanka. Podkreślił, jak ważna jest ich działalność dla rozwoju lokalnej społeczności. Zaznaczył również, że spotkanie ma być początkiem szerszego dialogu, który może przynieść korzyści zarówno firmom, jak i mieszkańcom.

Skarbnik Gminy, Beata Wolf-Morawiak, przedstawiła prezentację zatytułowaną „Lokalny biznes, a finanse gminy”, przybliżając uczestnikom sytuację finansową naszej gminy. Poruszyła także kwestie reformy finansów publicznych oraz zmiany w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która przerzuca finansowanie samorządów na lokalną bazę w podatku PIT i CIT.  Zwróciła uwagę na kluczowy temat jakim są stawki podatku w gminie Rudniki, które są jednymi z najniższych w całym województwie opolskim, czyniąc ją przyjaznym miejscem dla przedsiębiorców.

Maciej Flank, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie, przedstawił z kolei sytuację na rynku pracy w powiecie oleskim. Poruszył kwestie aktywnego pozyskiwania środków przez PUP, podejmowanych działań w celu wspierania pracodawców i dostępnych programów wsparcia dla lokalnych firm.

Uroczystość uświetnił Michał Jędryszek, którego występ zapoczątkował nieformalne rozmowy, które stały się przestrzenią do wymiany pomysłów i budowania relacji.

Spotkanie zgromadziło niemalże 70 przedsiębiorców co pokazuje, jak ważny jest otwarty dialog pomiędzy władzami a biznesem. Wójt Mariusz Stanek zapowiedział, że takie spotkania będą organizowane również w przyszłości, tworząc platformę do regularnej wymiany doświadczeń i budowania partnerstwa na rzecz rozwoju gminy.

Dziękujemy przedsiębiorcom za obecność. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje spotkań, które pozwolą kontynuować tą owocną współpracę. Razem możemy wiele!

  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami
  • Spotkanie z przedsiębiorcami

 




Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).