Komendant Gminny wyróżniony
Komendant Gminny wyróżniony podczas Wojewódzkiej Gali OSP w Opolu
7 maja 2026 roku w restauracji Opolanka w Opolu, odbyła się uroczysta Gala Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Opolskiego. Wydarzenie było okazją do uhonorowania jednostek OSP oraz druhów i druhen szczególnie zasłużonych dla rozwoju ochotniczego pożarnictwa, bezpieczeństwa mieszkańców oraz działalności społecznej na rzecz lokalnych społeczności.
Podczas gali wręczono „Odznaczenia Honorowe za zasługi dla Województwa Opolskiego”, a także wyróżnienia indywidualne dla strażaków ochotników i działaczy aktywnie wspierających rozwój OSP na Opolszczyźnie.
Z ogromną dumą informujemy, że w gronie wyróżnionych znalazł się również nasz Komendant Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP
w Rudnikach druh Bronisław Maryniak który, reprezentował Ochotniczą Straż Pożarną w Żytniowie. Odznaczenie zostało przyznane za wieloletnią działalność, zaangażowanie oraz wkład w rozwój ochotniczego pożarnictwa i bezpieczeństwa mieszkańców regionu.
To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem uznania dla codziennej służby, poświęcenia i pracy wykonywanej na rzecz mieszkańców naszej gminy. Druh Bronisław Maryniak od wielu lat aktywnie wspiera działalność jednostek OSP, angażując się zarówno w działania ratownicze, organizacyjne jak i społeczne.
Serdecznie gratulujemy druhowi Bronisławowi Maryniakowi otrzymanego odznaczenia i dziękujemy za jego dotychczasową służbę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie Gminy Rudniki na szczeblu wojewódzkim.
Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji z pełnionej służby oraz nieustającej energii do działania na rzecz lokalnej społeczności i ochrony przeciwpożarowej.

