Poniedziałek, 21 czerwca 2021r. | Imieniny: Alicji, Alojzego
Pokaż menu

Jest umowa – będzie przebudowa szkoły podstawowej w Jaworznie

13 maja, 2021

umowa4.jpeg

W dniu 12.05.2021 r. podpisaliśmy umowę, tym razem na „Przebudowę szkoły podstawowej w Jaworznie”. To kolejna znacząca inwestycja oświatowa realizowana na terenie naszej gminy. Tak samo jak w przypadku budowy sali gimnastycznej w Cieciułowie udało pozyskać się duże wsparcie środków zewnętrznych. Realizowane zadania toczyć się będą równocześnie.

Inwestycja obejmować będzie przebudowę nieużytkowanych pomieszczeń na przedszkole oraz remont kuchni szkoły.

Na parterze powstaną m.in.:

  • sala zajęć dla dzieci, magazyn leżaków oraz łazienka,
  • miejsce do przyjmowania termosów, miejsce do wydawania posiłków oraz zmywalnia,
  • kuchnia z zapleczem.

Na piętrze znajdą się m.in.:

  • sala zajęć dla dzieci, magazyn leżaków, pokój biurowy, klatka schodowa, szatnia, zmywalnia z pomieszczeniem wydawania posiłków.
  • WC dla personelu, sala zajęć dla dzieci, łazienka dla dzieci.

Kuchnia będzie miejscem gdzie usytuowane będą: magazyn opakowań, magazyn produktów suchych, magazyn ziemniaków i warzyw, pomieszczenie porządkowe, magazyn jaj, obieralnia. W części zaplecza kuchni zaprojektowano zmywalnię, WC personelu oraz pokój socjalny personelu. W części północnej segmentu znajdować się będzie główne pomieszczenie kuchni, termosy czyste, mycie termosów, magazyn zasobów, magazyn szaf chłodniczych, pomieszczenie na odpady.

Już niebawem nastąpi przekazanie terenu i rozpoczną się pierwsze prace budowlane, które prowadzić będzie CRK-MANAGMENT Sp. z o.o. z Olesna wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego .

Całkowity koszt inwestycji: 1 974 213,63 zł

Dofinansowanie: 1 400 000,00 zł

Planowane zakończenie robót budowlanych: lipiec 2022

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

umowa2.jpegumowa.jpegumowa1.jpeg
Gmina Gmina Rudniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).